2610
2021
Poliüretan,duvar, Çıta, hakkında, bilinen, 7, yanlış, bilgi

Poliüretan Çıta hakkında bilinen 7 yanlış bilgi

Evinize poliüretan duvar çıtası mı yaptırmak istiyorsunuz, iç mekanınızın estetik görünümünü ve evinizin genel değerini artırabilirsiniz. Bununla birlikte, ev sahiplerini dekorlarına poliüretan çıta  eklemenin faydalarından yararlanmaktan caydıran bir dizi genel yanlış bilgi kulaktan kulağa dolaşmaktadır.  Aşağıdaki poliüretan çıtanın uygun kullanımı ve kurulumu hakkında yedi yaygın efsaneyi ortadan kaldırmaktadır.
 

Efsane 1: Tavanlarım poliüretan çıta kullanımı için çok alçak.

Alçak tavanlı odalara duvar çıtasının  yapılmaması gerektiği doğru değildir. Aslında, duvardan daha fazla çıkıntı yapan çıtaların kullanılması , tavanların gerçekte olduğundan daha uzun görünmesini sağlayan optik bir yanılsama sağlayabilir. Dikey olarak zorlanan odalar için, mütevazı mekanlara zarafet duygusu vermek için taç pervazları kullanın.
 
 

Efsane # 2: Çürük polirüretan çıtalar evime değer katacak.

Poliüretan çıta  takma nedeninizin bir kısmı evinizin değerini artırmaksa, ucuz ve kötü hazırlanmış taç kalıpları kullanmak yeterli olmayacaktır. Evinizi dekore etmek için kullanacağınız herhangi bir iç tasarım parçası gibi, çürük taç kalıplama, yüksek kaliteli kalıplarla aynı görsel ihtişamı sağlamayacaktır. Ayrıca kalite, yapı veya malzeme açısından eksik olan taç pervazlar bu şekilde kolayca tanınır ve evinizin parasal değerine katkıda bulunmaz.
 
 

Efsane 3: Ahşaptan yapılmış çıtalar her zaman poliüretan çıtadan yapılmış olanlara tercih edilir.

Poliüretan duvar çıtalama seçmenin ahşap çıtalamadan daha iyi bir seçim olmasının birçok nedeni vardır . Poliüretandan yapılmış çıta  kullanmanın avantajı, iklim veya nem değişikliklerinden etkilenmemeleridir. Bununla birlikte, ahşap taç pervazlar, değişken sıcaklıklara sahip ortamlarda genleşmeye, büzülmeye, çatlamaya ve bükülmeye tabidir. Bu nedenle, poliüretan taç pervazlar, sık sıcaklık ve iklim değişiklikleri olan alanlar için daha uygundur; Ayrıca, nemli bodrum katlar gibi evinizin genellikle iklim açısından farklılık gösteren izole alanlarındaki ahşaba mükemmel bir alternatiftir.
 
 

Efsane 4: Ahşap çıtalar, poliüretan çıtalardan daha dayanıklıdır.

Poliüretan çıtaların yapımında kullanılan malzemelerdeki son gelişmeler bu ifadeyi geçersiz kılmaktadır. Yukarıda tartışıldığı gibi, poliüretan çıtalar iklim ve nemdeki değişikliklere dayanır ve dolaylı aydınlatmadan etkilenmez. Ayrıca, artık duvar çıta kalıp üretiminde kullanılan yeni bir poliüretan türü üretmek için yeni, yüksek çözünürlüklü polimer sistemleri kullanılmaktadır. Bu yeni sentetik, yüksek yoğunluklu malzeme son derece dayanıklı ve gerilime dayanıklıdır, yani çatlamaz veya çizilmez; son olarak, poliüretan taç kalıplama, böcekler veya termitler için çekici değildir.
 
 

Efsane 5: Duvar Çıtalama, çocuk odaları için uygun değildir.

Birçok kişi, çıtaları çocuk yatak odalarında veya oyun odalarında kullanım için pek uygun olmadığını düşünüyor. Bunun birincil nedeni, çıtaların daha fazla kaba ve takla faaliyetlerine ev sahipliği yapan odalarda uygulama için yeterince dayanıklı olmadığı yanılgısıdır. Aksine, çıtalar, özellikle yüksek yoğunluklu poliüretan çıtalar, inanılmaz derecede dayanıklıdır ve çocukların oyun oynadığı odalarda uygulama için mükemmeldir. Spesifik olarak, sandalye rayı kalıplama , duvarları ezilmekten, çizilmekten veya hasar görmekten korumaya bile yardımcı olabilir ve esneklikleriyle bilinir.
 

Efsane 6: Çıtalama her zaman beyaz olmalıdır.

Çıtaların her zaman beyaz olması gerekmez. Bu sık rastlanan bir tasarım hatasıdır; Aslında çıtalar evinizde bulunan pervazlarla aynı renkte olmalıdır. Ayrıca mevcut renk şemalarına uyacak şekilde boyanabilir veya boyanabilirler, bu da onları herhangi bir oda dekoru için mükemmel şekilde uygun hale getirir.
 

Efsane 7: Evinizdeki tüm çıtalar aynı tarzda olmalıdır.

Evinizdeki tüm poliüretan çıtaların aynı tarzda olması gerekmez. Farklı çıtalama stilleri bazı odalara daha uygun olabilir, ancak diğerlerine uymayabilir; Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli çıtalama stilleri vardır ve her bir odada estetik potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için bu seçeneklerden yararlanmalısınız. Bununla birlikte, tutarlı boyutları ve görsel oranları korumak için evinizin çevresinde sürekli olarak aynı taç kalıbı boyutunu kullanmak önemlidir.