1303
2018
boya, badana, alçı,saten alçı, boya badana ustası, temiz işçilik, düz zemin, boyacı, istanbul, tadilat dekorasyon, boya badana firması

Boya badana işlerinde alçının önemi?

Yaşam alanlarımıza tadilat dekorasyon yaparken boya badana işlemleri en önemli aşamalardan hatta vazgeçilmez aşamalardan birisidir. Bir çok boya ustası zeminin yoklamasını yapmadan boya basıp geçmektedir. Oysaki boyacının sanatı boya renginden çok boya yaptığı zeminin pürüzsüz düz bir zeminde olmasını sağlamaktır. Yine önemli detaylardan bir tanesi perde aralıkları, petek arkaları, fayans boşlıkları, kapı tezgah aralıkları, asma tavan boşlukları gibi alanların yani detayların boyazsız yada özensiz yapılması boyacının hangi kalitede usta olduğunu gösterir.

Sizler evlerinize işyerlerinize boya yaptırırken, boyacınızdan yoklamyı düzgün yapmasını talep ediniz. mutlaka kontrol ediniz. Çukurluklar, çizikler ve boya arkası boşluklar boyanız ne kadar kalilteli olursa olsun zerafeti yansıtmayacaktır. Çukurları, boşlukları saten alçı ile çok rahat bir şekilde kapatabilirsiniz. Saten alçı kuruduktan sonra basit bir zımpara yardımı ile zemin düzleştirilir daha sonra boya aşamasına geçilir. Sadece düz duvarlara değil mutlaka tavanlarınızıda kontrol edniz. Çünkü tavanlarda  ışığın sağlıklı bir şeklde yansımasını sağlayacak, hatta tavan betonunuz çok düzgün değilse, mutlaka düzleşmesi için alçı işlemini yaptırnız. Göreceksiniz ışığın yansıması ve odanın şıklığına kadar bir çok şeyi etkileyecektir.

Erdem Yapı Dekorasyon olarak, yılların tecrübesi ustalarımız ve TEMİZ İŞÇİLİK prensibi ile 7/24 hizmetinizdeyiz. İstanbulun her noktasına servisimiz bulunmaktadır.