1606
2021
dekoratif duvar çıta, dekoratif duvar çıta tasarımları, dekoratif duvar çıta fikirleri, dekoratif duvar çıta fiyatları, dekoratif çıta malzemeleri

Dekoratif Duvar Çıta Tasarımları ve Fikirleri

Yeni duvar çıtası tasarımları, duvar çıtası fikirleri ve çıtalama panelleri, poliüretan çıta, çerçeve duvar çıtası ve farklı çıta duvar türleri, çıtalama duvar ile duvar çıtalarının nasıl süsleneceğine dair en iyi trendler ve ipuçlarını anlatmaya çalışacağız. Erdem Dekorasyon olarak İstanbulun tamamına hizmet veriyoruz.
 
Geleneksel çözümlerden birinin duvar ve tavan tasarımında, onları tek bir malzeme ile kaplamaktır. Boya, duvar kağıdı , sıva veya dekoratif çıtalar olabilir. Bu sorunu daha yaratıcı bir şekilde çözmeye çalışırsak, çıtaların yardımına gelin. Bu çirkin unsurların katılımıyla en sıkıcı alan bile ilginç bir mimari nesneye dönüştürülebilir. Gelin hep birlikte duvar çıtalarının ne olduğuna ve nerelerde kullanılabileceğine bakalım.
 

Duvar çıtası nedir?

Uzunluğu genellikle 240 cm'yi geçmez ve genişliği ve şekli değişebilir. Pekala duvar çıtasi nedir?, Aynısı, kesme profilli çıtalar için de söylenebilir, esasen düz, dışbükey, oymalı ve çok sayıda küçük dekoratif parça ile çok karmaşık olabilir. Çıta üretimi için kullanılan malzeme çok çeşitlidir. Günümüzde en yaygın olanı poliüretan, polistiren ve plastik olarak adlandırılır. Bu malzemelerden yapılan çıtalar esnek ve sağlamdır. Bükülebilir çıtalar pahalıdır, bu nedenle duvarın belirli bir alanında düz ve zor olmadığında bunları gerektiği gibi satın alın.
 
 

Duvar çıtaları nasıl monte edilir?

 
Duvar çıtaları, duvarın hazırlanan düz yüzeyine temel yapıştırıcıdır. Neredeyse her zaman düz olan arka tarafı duvara sıkıca oturmalıdır. Desen çıtalamayı bantlarsanız, oldukça karmaşık bir önünüze sahip olursunuz. Kişisel "ipuçlarını" ve kılavuzları aynı duvar konstrüksiyonuna bir kalemle çizin. Duvar çıtanızı monte ettikten sonra duvarların diğer kısımlarına dekoratif kaplamalar başlayabilir. Onları boyayın veya sıvayın . Bu adımı gerçekleştirdikten sonra üzerlerine istenilen renkte fırça ile tatbik edilebilir (duvar kağıdı boyama durumunda çıta aşaması duvar kağıdından önce gerçekleşir)
 
 

Çıtaları iç mekanda nerede kullanabilirim?

 

Birkaç çeşit duvar çıtalamasını aynı mekanda kombinlemek isterseniz, imitasyon paneller oluşturmak için duvar çıta tasarımları kullanmanız uygun olacaktır. geniş hafif kalıplama hattı arayüz malzemeleri, tavan yüksekliğine bağlı olarak, genellikle 70 ila 100 cm yüksekliğe kadar ve sonra duvarın dibinde, daha sonra baget ile kağıtladığınız birkaç dikdörtgen düzgün bir şekilde.
 
Odanın alt kısmındaki dekoratif duvar çıtaları en iyi beyaz renkte görünür, bu nedenle duvarın temizlenmesi önerilir duvara uçmaya karşı dayanıklı boya daha sonra nemli bir bezle temizlemek için kullanılabilir veya istenen renkte dekoratif sıva yapılabilir. Pürüzsüz olmalı ve içindeki damarların kirin son kullanma süresi nedeniyle tıkanıp tıkanmaması için sık çatlaklar olmamalıdır.
 
Odada hepsi aynı prensibi takip eder ve değiştirmez, aksi takdirde odayı riske atmak "kırık" ve garip görünür. Güzel, halihazırda uygulanmış nesnelerden ilham alın ve evindeki duruma göre uygulamaya çalışın. Körü körüne kopyalamaya çalışmayın. Tüm bunlardan sonra, tanım gereği yerinde ve düzgün bir şekilde düşünülmüş, iyi görünecekti.
 
 
Duvar çıta çerçevesi kalıplama, duvardaki güzel unsurları çerçevelemek için de harika bir seçenektir. Burası aile fotoğrafı için bir onur yeri olabilir. Ayrıca, kalıplama için büyük bir ayna yerleştirebilir ve duvara yapıştırabilirsiniz İnanın, bu seçenek, en basit ahşap veya plastik bagetlerle bile herhangi bir maliyetle karşılaştırılmaz. Ayrıca duvardaki tabloyu , dekoratif panelleri veya duvar halısı gibi duvar öğesini de seçebilirsiniz .
 
Hayal gücünüz için bolca yer verin. Elinizde her şeye uyan haria bir dekoratif ürün bulunmaktadır. Eğer bir ev veya apartman dairesi doğru şekilde kullanılırsa, gerçek mimari harikalar yaratabilirsiniz. Yaratıcı çalışmalarda ve titiz planlamada başarılar dilerim -duvar çıtaları ve poliüretan duvar çıta ile çalışmak gerçekten önemlidir.