0505
2023
Duvar ,çıtası ,nasıl ,temizlenir?

Duvar çıtası nasıl temizlenir?

Duvar çıtalarınızı temizlemeye gelince , görev muhtemelen "gözden ırak, akıldan ırak" kategorisine giriyor ve siz bunu yeterince yapmıyorsunuz. Çünkü kiri göremiyorsanız, kimseyi gerçekten rahatsız etmiyorsunuz , değil mi? Duvar Çıtaları evin en çok gözden kaçan alanlarından biridir. Bir şeyi düşürmedikçe veya şirket gelmeden önce evinizi bir kez daha gözden geçirmedikçe, muhtemelen onları asla fark etmeyeceksiniz. Temizlenmeden bırakıldığında, Duvar Çıtaları oldukça kirlenebilir, bu nedenle onları kesinlikle bahar temizliği rutininize dahil etmek istersiniz .
 
Neyse ki, Duvar Çıtaları temizlemek oldukça kolaydır, ancak görev bazı mobilyaları taşımanızı gerektirir. Yüzyıllardır dokunulmamış Duvar Çıtaların nasıl temizleneceğine ilişkin kılavuzumuza bir göz atın ve ardından Duvar Çıtalarınıza düzenli olarak nasıl bakım yapacağınızı öğrenin.
 

Çok Kirli Duvar Çıtaların Temizlenmesi

Evinizdeki Duvar Çıtaları temizleyeli uzun zaman olduysa, bu görev için birkaç saat planlayın. Bir kovaya, biraz bulaşık deterjanına, suya, mikrofiber bezlere , pamuklu çubuklara ve bir havlu ya da yoga matına ihtiyacınız olacak . Ekleri olan bir elektrikli süpürge isteğe bağlıdır.
 

Duvar Çıtaları temizleme adımları

 
  1. Bir arkadaşınızdan veya aile üyenizden herhangi bir mobilyayı duvarlardan uzaklaştırmanıza yardım etmesini isteyin.
  2. Duvar Çıtalarınizin tozunu mikrofiber bir bez veya elektrikli süpürge eki kullanarak kurulayın. Kumaş kullanıyorsanız, burada havlu veya yoga matı devreye giriyor. Çalışırken dizlerinizdeki baskıyı azaltmak için birinin veya diğerinin üzerinde diz çökün.
  3. Kovanızda birkaç damla bulaşık deterjanı ve yaklaşık 2 litre ılık suyu birleştirin.
  4. Temiz bir mikrofiber bezi kovaya batırın ve bez nemli ancak doymamış olacak şekilde sıkın. Islak bir bez etkili bir şekilde temizlemeyecektir . Ek olarak, Duvar Çıtaları temizlerken su birikintileri çekerek zeminlerinizi mahvetmek istemezsiniz.
  5. Duvar Çıtaları nemlendirilmiş mikrofiber bezle silin ve bulanık görünmeye başladığında temizleme solüsyonunuzu değiştirdiğinizden emin olun.
  6. Su ve bulaşık deterjanı karışımınıza batırılmış pamuklu çubukları kullanarak köşeleri, kenarları veya ayrıntıları temizleyin.
  7. Mobilyaları yerlerine geri götürmeden önce Duvar Çıtalarınizin kurumasına yardımcı olacak fanlar kurun.
 

Duvar Çıtaları Rutin Olarak Temizlemenin Kolay Yolları

 
Duvar Çıtalarınizi iyice temizlemek için zaman ve çaba harcadıktan sonra, güzel görünmelerini sağlamanız gerekir. İşte Duvar Çıtaları haftalık veya iki haftalık bir programa göre temizlemenin üç basit yolu.
Mikrofiber bez: Duvar Çıtaları temizlemenin kolay bir yolu, güvenilir mikrofiber bezinizdir. Mobilyaları ortadan kaldırın, Duvar Çıtalarınizi silin ve ardından her şeyi yerine yerleştirin.
Vakum eki: Elektrikli süpürge ekinizi kullanmak, Duvar Çıtaları temizlemenin başka bir ağrısız yoludur. Bu yöntemin bonusu, dizlerinizin üzerinde çok fazla emeklemenize gerek kalmamasıdır.
Çorap ve ölçü: Eski bir futbol ya da koşu yaralanması ellerinizi ve dizlerinizi temizlemeyi özellikle acı verici hale getiriyorsa, yaratıcı olun: Bir ölçü çubuğunun üzerinden bir çorap geçirin ve - voilà! — Duvar Çıtaları temizlemenin başka bir kolay yolu. Pamuk ve yün, ince toz parçacıklarını toplamada o kadar etkili olmayacağından, en iyi sonuçlar için bir mikrofiber çorap kullanın. Mikrofiber çorapları bulmak sandığınızdan daha kolay.
Sihirli Silgi:  Sihirli silgiler, özellikle Duvar Çıtalarıniz ayakkabı izleriyle aşınmışsa kullanışlıdır. Silgiyi bir kova sıcak suya batırın, sıkın ve kirli alanlara uygulayın.
 
Not: Bunlar yalnızca boyalı ahşap veya ahşap olmayan Duvar Çıtaları için kullanılmalıdır. Sihirli silgiler, çizilmelere neden olabileceğinden bitmiş ahşap veya doğal ahşap üzerinde kullanılmamalıdır.    
El Süpürgesi:  Minimum kiriniz varsa ve kir yoksa bu kolay bir çözümdür. Bir süpürge, elektrikli süpürgeyle birlikte kullanmak için de harikadır. 
Nemli Pamuklu Çubuk: Yarıklar, dar köşeler veya bir dudağa veya kenara yapışmış herhangi bir şeyi çıkarmak için pamuklu çubuk kullanmanızı öneririz. Mikrofiber bir bezle birlikte kullanmak için harika bir destek aracıdır. 
Temizleme Mendilleri: Bu, israfı azaltmak için en iyi şekilde daha küçük ölçekte uygulanan daha pahalı bir çözümdür. Örneğin, mutfak Duvar Çıtalarınıza bir şey döküldüyse temizlik bezleri harikadır. Tek bir odayı derinlemesine temizliyorsanız bunları kullanmak isteyebilirsiniz çünkü Duvar Çıtaları hızlı bir şekilde temizleyebilirler.
 
Artık Duvar Çıtaları bir profesyonel gibi nasıl temizleyeceğinizi biliyorsunuz. Biraz daha bahar temizliği fikirleri için hazır mısınız? Yıllık derinlemesine temizliğinizi tamamlarken evinizdeki dağınıklığı gidermekle ilgili bu ipuçlarına göz atın .
 

Duvar Çıtalarını Derinlemesine Temizlik Zamanı

Duvar Çıtalarınıza yakından bakmayalı uzun zaman olduysa, temizlenmeleri için biraz ovalamaya ihtiyaçları olabilir. Her köşeyi bir kez daha temizlemek için biraz yardıma ihtiyacınız varsa, her durum için derinlemesine temizlik hizmetleri sunuyoruz. Duvar Çıtalarınizi temizleyeceğiz ve aklınızda olabilecek belirli odalara veya alanlara odaklanacağız. Daha fazla bilgi için  iletişim sayfasına göz atabilirsiniz.