0405
2021
salon çıta maliyeti, duvar çıta maliyeti, duvar çıta maliyeti, evin duvar çıtası ne kadar çıkar

Duvar Çıtaları Salon, Duvarda ortalama kaç metre çıta çıkar?

Şunu direkt söyleyelim önce, ortalama 4 metre uzunluğunda bir duvara komple detaylı bir uygulama yapmak istediğinizde ortalama 48 metre duvar çıtası çıkar. Örneğin sadece üst kısma (koltuk çekyat seviyesi üstü gibi ) her birinin kenar ölçüsü ortama 1 metre olacak şekilde iç içe ikili kare  çerçeveler halinde çıtalama uygulaması yapmak isterseniz ortama 24 metre çıta gider. Bunu tek çerçeve şeklinde uygularsanız 12 metre olacaktır.
 
Duvar çıtaları belli ölçülerde üretilir ve istenilen ölçülerde kesilerek yada ekleme yaparak kullanılabilir. Bir duvara kaç metre çıta gideceğini hesaplamak için istediğimiz modeli, şekli yada projeyi aşağı yukarı seçmeniz yada kafanızda tasarlamış olmamız gerekiyor. Sonra bu uygulamak istediğimiz model duvarınıza hangi ölçülerde uygulanabilir bu konuda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Yani gördüğünüz beğendiğiniz  başka bir projedeki duvarla sizin duvarınız aynı ölçüde olmayabilir. Bu yüzden beğenmiş olduğunuz modeli duvarınıza orantılı olarak yapmak için uygulama yapacağınız duvarı ölçmeniz ve buna göre bir ölçü çıkarmanız gerekir.Bu arada şunu belirtelim. Eğer isterseniz Erdem Dekorasyon olarak ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetimiz bulunmaktadır. 
 
Bir evin salon ve koridorların duvarlarına komple çıtalama yapılmak istendiğinde ortama 100 metre civarında çıta gider. Çıtaların metre fiyatı ise ürünlerin genişlik ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir. 
 

SALON VE KORİDORUN ÇITA MALİYETİ NE KADARDIR? 

Bir evin salon ve koridorlarının komple çıtalama uygulaması yapılmak istendiğinde ortama 100-120 metre duvar çıtası gider. Buna bağlı olarak da Yukarıda belirten metrajlar üzerinden bir hesaplama yapacak olursak. Ortalama maliyet fiyatını ortaya koymuş oluruz.
Örneğin;
2cm genişliğinde olan duvar çıtaları 20₺, 4 cm genişliğinde olan duvar çıtaları ise 30₺ dir. Buna göre ortalama metre fiyatları 25₺ olduğunu düşünürsek bir evin salon ve koridorlarının komple çıtalama maliyeti uygulama dahil, toplamda 2500₺ den başlamaktadır. 
 
Daha net fiyatlar almak ve ücretsiz keşif yaptırmak için bizlere WhatsApp üzerinden yada direkt telefonla arayarak ulaşabilirsiniz. Sağlıklı mutlu günler dileriz.